м. Київ, вул. Олени Теліги, 3

Пн-Пт: з 10:00 до 20:00

Сб-Нд: з 10:00 до 18:00

Які матеріали використовуються в медичному одязі і як вони впливають на комфорт та безпеку медичного працівника

Медичний одяг необхідний для забезпечення захисту і комфорту власників. Крім того, лікар, як представник благородної професії, зобов’язаний мати бездоганний вигляд протягом кожної зміни, адже форма відображає його власну професійність та формує рейтинг медичного закладу. Тому одяг для медичного персоналу має бути пошитий з надзвичайно якісної тканини з особливими властивостями.

Критерії вибору матеріалів для медичного одягу

Багаторазовий медичний одяг зазвичай піддається складним навантаженням – постійне носіння, часте прання, знезараження різними способами. Ці фактори призводять до швидшого зношування, що мають враховувати виробники одягу та підбирати тканини, які менш сприйнятливі до зазначених впливів.

Для уніформи медперсоналу підходять лише зносостійкі та еластичні тканини, які не обмежують рухи, гарно сідають по фігурі та задовольняють низку умов:

 • висока міцність і щільність;
 • простий догляд – без хімчистки, тривалого сушіння і прасування;
 • відсутність усадки після прання, стійкість до розтягнень та втрати кольору при тривалій експлуатації;
 • гіпоалергенність;
 • здатність відштовхувати вологу і бруд;
 • гігроскопічність та повітропроникність.

Види тканин для пошиття медичної форми

Перша тканина для медичних халатів – повністю натуральна. Були обрані бавовна та льон, оскільки це – матеріали, що дають тілу дихати, не викликають подразнень, не електризуються.

Мають вони і недоліки:

 • недостатня довговічність – можлива усадка, вимивання кольору, розтягнення;
 • потребують ретельного прасування, що ускладнює догляд.

Проблему усунуло застосування синтетичних тканин з поліестеру, які взагалі не мнуться і вартують значно дешевше. Але виявилося, що для них характерні:

 • можливість алергічних реакцій;
 • статика;
 • руйнування від потрапляння хімічних речовин;
 • створення ефекту сауни влітку та пропускання холоду взимку.

Це змусило шукати інші варіанти текстилю для медичного одягу. Виходом стало поєднання синтетичних волокон з натуральними у різних пропорціях. Це дало змогу зберегти переваги обох складових та усунути їх недоліки.

Сьогодні для пошиття медичного одягу найчастіше застосовують сумішеві матеріали – бавовна+поліестер та віскоза+поліестер. Оптимальне співвідношення компонентів – 65 %:35 %. До таких тканин, зокрема належать сучасні котон, габардин, батист. Єдиний повністю синтетичний матеріал, популярний у текстильній промисловості медичного призначення – спанбонд.

Якісні Premium матеріали

Тканини сумішевого складу, спеціально призначені для виготовлення медичного одягу:

 1. Саторі – походить з Японії, має наполовину синтетичний склад, зручна та практична. Її переваги – елегантний вигляд, великий вибір кольорів, надзвичайна довговічність та стійкість до стерилізації.
 2. Тередо – британський варіант медичної тканини. За якістю не поступається попередньому, хоча містить лише 33 % бавовни.
 3. ТС – виготовлена у Кореї, складається з 35 % бавовни та 65 % поліестеру. Має гідний рівень якісних властивостей, але не витримує обробки засобами з хлором.

Для надання міцності тканині застосовують особливі види плетіння волокон, які створюють щільну структуру, що дає змогу зберігати початкові властивості протягом довгого часу. Так отримують сумішеві тканини:

 • сатін;
 • поплін;
 • твіл.

Окрім зносостійкості, ці матеріали відрізняються привабливим естетичним виглядом – яскравістю кольорів, блискучою та приємною на дотик поверхнею. Відповідно вони належать до вищого цінового сегменту тканин для медичного одягу.

Де купити медичний одяг з найкращих тканин

Ви за комфорт і якість медичної уніформи? Тоді купуйте зручний медичний одяг у ЛВБ. Не шукайте у інших місцях, бо у нас є все, щоб ваше професійне вбрання було ідеальним. Маємо у продажу вибір моделей на будь-яку фігуру і лише з матеріалів високої якості, які гарантують бездоганний вигляд на тривалий час.

Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім'я *
Email
Коментар *