м. Київ, вул. Олени Теліги, 3

Пн-Пт: з 10:00 до 20:00

Сб-Нд: з 10:00 до 18:00

Чому медичний халат білий і навіщо він потрібен лікарю

Категорії

У більшості людей білий халат асоціюється саме з лікарем. Нас, як експертів у галузі медичного одягу, зацікавило питання – навіщо медики носять халати та чому саме білого кольору? Подивіться на результати нашого невеликого дослідження.
 

Чому медичний халат білий?

 

Медичний одяг білого кольору став популярним після розповсюдження антисептичної теорії Лістера. З метою знезараження одяг часто кип’ятили, використовуючи для прання вапно та мило. Через постійний вплив високої температури води та агресивних миючих засобів тканини втрачали колір. Тому з метою економії одяг для медиків стали шити з нефарбованого та небіленого полотна, так як після частого прання воно все одно ставало білим.

На білій тканині краще за все видно сліди забруднення. Таким чином, білий колір, як найзручніший та практичний варіант, закріпився за медичним одягом.

 

Історія виникнення медичного халата

 

Спочатку змінний одяг та маски використовувались для того, щоб захистити хірурга від інфекцій, які міг переносити пацієнт. Після того, як використання антисептиків привело до зниження рівня смертності серед пацієнтів, медики усвідомили необхідність використання спеціального одягу та його стерилізації.

Після пандемії «іспанського грипу» 1918-го року не лише хірурги, а й лікарі інших спеціальностей стали носити шапочку й халат. З тих пір халат виступає в ролі буфера між повсякденним одягом медика та пацієнтом. З одного боку, він захищає пацієнта від інфекцій, що можуть знаходитись на одязі лікаря. З іншого – халат захищає лікаря від забруднення біологічними рідинами, препаратами.

 

Навіщо халат сучасному лікарю?

 

Серед медиків час від часу виникають суперечки щодо того, чи потрібно носити халат, так як він сам може бути джерелом інфекцій та викликати негативні асоціації у пацієнтів.

Численні дослідження доводять та опитування підтверджують те, що білий халат – обов’язковий атрибут медика, його візитівка. Зовнішній вигляд медичних працівників грає не менш важливу роль, ніж їхні професійні навики. Пацієнти схильні оцінювати професійний рівень лікаря, опираючись на його зовнішній вигляд. Наприклад, в лікарні Royal Free Hospital (Лондон) провели опитування серед пацієнтів та встановили, що більшість респондентів віддають перевагу спеціалісту в білому халаті. Часто пацієнти розповідають лікарям інтимні речі, про які не розповідають навіть близьким. Пацієнту необхідно відчувати, що він спілкується з серйозною компетентною людиною. Набагато складніше довіритися лікарю, що виглядає як звичайна людина з вулиці.

В нашому асортименті представлено більш ніж 60 моделей чоловічих та жіночих медичних халатів. Тут кожний зможе підібрати собі вироби, в яких виглядатиме бездоганно!

Ідеальний крій, комфортна посадка по фігурі, різноманіття кольорів та моделей – у нас є все для створення ідеального образу на роботі!

 

 

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*