м. Київ, вул. Олени Теліги, 3

Пн-Пт: з 10:00 до 20:00

Сб-Нд: з 10:00 до 18:00

Як прати медичний халат

Категорії

Білий медичний халат – одяг, який потребує особливого догляду. З одного боку, його потрібно завжди тримати у чистоті, з іншого – часте й неправильне прання може призвести до того, що одяг швидко втратить привабливий вигляд і закошлатиться.
Ділимось секретами, як правильно прати медичний халат.
Перед пранням бажано вивчити бірку, вшиту в одяг – звичайно там виробник пише, за якої температури прати медичний халат. До речі, з кожним виробом ТМ «Люди в білому» в комплекті йде брошура, в якій наведено максимально детальні рекомендації по догляду.


Замочування


Якщо на одязі є плями, перед тим як прати медичний халат, бажано замочити його на 20-30 хвилин в теплій воді. На плями необхідно нанести будь який пральний засіб або плямовивідник без хлору. В гарячій воді замочувати речі не можна – це спричинить до усадки тканини або втрати кольору.
Не можна замочувати одяг з металевою фурнітурою – кнопками, гудзиками, брошками. Після довгого перебування у воді, метал може поіржавіти та забруднити оточуючу тканину. Також не рекомендуємо замочувати кольоровий одяг і вироби з кольоровими вставками або вишивкою, щоб тканина не втратила колір.

Лайф-хак! Повернути халату початкову білизну можна, якщо замочити його в теплій воді з додаванням лимонного соку. На 2,5 літри води достатньо буде соку з половини лимону.


Ще один гарний замінник хлору – суміш прального порошку, перекису водню і нашатирного спирту:

  • 5 літрів води;
  • 25 г прального порошку;
  • 1 ч.л. нашатирного спирту.

Інгредієнти необхідно ретельно розмішати і залишити халат у розчині на 30-40 хвилин.
Щоб освіжити халат і прибрати неприємні запахи, в воду необхідно додати трішки соди.


Чим прати медичний халат


Якщо халат необхідно просто освіжити після повсякденного носіння, можна використати звичайний засіб для прання, наприклад, пральний порошок або мило.


Років 20-30 тому медичний одяг частіше за все не прали, а виварювали з розчином хлорки. Краще цього не робити – хлор роз’їдає волокна тканини, робить їх тоншими, пошкоджує.


Як випрати медичний халат руками


Важливо пам’ятати, що халати зі 100% бавовни не люблять гарячу воду. Оптимальна температура – 30-40°С. За такої ж температури необхідно прати кольорові халати або одяг з кольоровими вставками, щоб тканина не втратила колір.


Білий одяг зі сумішевої тканини (бавовна з додаванням поліестеру) можна прати за дещо вищої температури – до 60°.

Важливо! З власного досвіду – перш ніж прати медичний халат, будь ласка, перевірте його кишеніwink В кращому випадку, в кишенях можуть опинитись папірці, які розповзуться дрібними шматочками по всьому одягу, в гіршому – їжа, здатна зіпсувати одяг.


Речі з кольоровим оздобленням або вишивкою краще прати максимально обережно, ділянки з декором не можна терти або сильно віджимати.


Як випрати медичний халат в пральній машині


Ті, хто вперше мають справу з медичним одягом (наприклад, мами студентів-першокурсників) не впевнені, чи можна медичний халат прати в машинці. Звичайно, прати можна, головне – лише з білими речами і дотримуючись температурного режиму.

Важливо! Щоб після прання медичний халат не кошлатався, його необхідно прати з одягом, схожим за текстурою і складом тканини. Наприклад, не бажано прати медичний одяг з рушниками, а вироби зі 100% бавовни – з сумішевими тканинами.


Ще один секрет, як відіпрати медичний халат і освіжити його колір – додавати при кожному пранні до порошку трішки соди й солі. Одяг з полікотону (тканини з поліестеру й бавовни) можна освіжити за допомогою відбілювача з активним киснем.


Як вивести плями з медичного халата


Плями від чорнил можна вивести за допомогою спирту. Необхідно трішки спирту нанести на ватний диск і прикласти до плями на 5-10 хвилин, після чого випрати з господарським милом.


Свіжу пляму від кулькової ручки краще одразу присипати тальком і залишити на 10-15 хвилин. Це не дозволить чорнилу глибоко проникнути в тканину.

Важливо! Щоб не довелось шукати, чим відіпрати медичний халат від крові, краще таку пляму замочити одразу в холодній воді. Гаряча вода протипоказана для прання й замочування таких плям – від високої температури кров може намертво в’їстися в волокна тканини.


Старі плями виводять за допомогою кисневого відбілювача. Взагалі, будь які плями органічного походження гарно виводить господарче мило.


Як накрохмалити медодяг


Щоб одяг краще тримав форму і виглядав охайніше, його можна накрохмалити. Головне, не перестаратись, щоб халат не перетворився в твердий футлярsmiley Взагалі, для повсякденного носіння достатньо накрахмалити манжети й комірець.


Для приготування розчину необхідно додати до літри теплої води чайну ложку крохмалю й розмішати. Щоб рідина рівномірно розподілилась по халату, розчин можна нанести за допомогою пульверизатора. Сохнути одяг має в розправленому вигляді, на плечиках.


Більшу частину асортименту «Люди в білому» пошито з тканини «Елегант». За рахунок додавання поліестеру, одяг відрізняється зносостійкістю, краще сідає по фігурі. Бавовна у складі тканини гарно пропускає повітря, дозволяє шкірі дихати. Завдяки оптимальному складу тканини, доглядати за одягом ТМ «Люди в білому» - одне задоволенняsmiley

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*