м. Київ, вул. Олени Теліги, 3

Пн-Пт: з 10:00 до 20:00

Сб-Нд: з 10:00 до 18:00

Медичний одяг для студентів

Категорії
У кожного студента-медика перед першим курсом виникають запитання: який медичний одяг обрати, щоб виглядати стильно, почувати себе комфортно і при цьому, щоб одяг відповідав вимогам і після дня носки у сумці чи рюкзаку виглядав охайно?
 
Чітких вимог до медичного одягу для студентів серед спеціалізацій (педіатр, стоматолог, хірург та інші) немає. На різних кафедрах і предметах підходи індивідуальні. На одній парі необхідно сидіти у медичному халаті та в шапочці, на іншій – достатньо буде надягти хірургічний блузон або медичний на застібці, в операційній необхідно бути у хірургічному костюмі.
 
Кожному студенту важливо мати стандартний набір медичного одягу, щоб не потрапити у неприємну або смішну ситуацію:
- білий халат;
- костюм;
- шапочку;
- взуття.
 
Стільки відомо випадків: забув халат – не пустили на пару (прикро і неприємно), забув шапочку – викладач видав паперову корону білого кольору і т.д. Необхідно розуміти – білий халат це візитна картка лікаря, носити його потрібно з гордістю та задоволенням, на пари брати з собою шапочку і змінне взуття – це дисциплінує і допомагає звикнути до медичного одягу.
 
Яким же має бути медичний одяг для студентів?
 

Халат для студентів

Медичний халат повинен бути білого кольору, дозволяється також кольорова окантовка та вставки. Довжина рукава може бути різною: короткою, три четверті або довгою – обирати вам. Правда, на деяких кафедрах носити халат з коротким рукавом або три четверті не дозволяється, так як у такому випадку одяг виглядає з під халата, а так бути не повинно. Враховуючи те, що навчальний рік починається з прохолодної пори року, буде комфортніше носити халат саме з довгим рукавом.
 
Пізніше, дізнавшись про правила та вимоги у вашому університеті, можна купити другий халат на зміну з іншою довжиною рукава. Стосовно довжини халата – бажано, щоб халат був трохи нижче колін. У медиків є правило: з під халата одяг не повинен виглядати. Тому, одягаючи халат класичної довжини нижче коліна, ви захистите себе від зауважень викладачів.
 

Костюм для студентів

З покупкою костюма поспішати не варто (якщо вас завчасно про це не попередили), так як знадобитися він може, наприклад, тільки на другому курсі для деяких предметів. Студенти можуть обирати будь-які фасони і кольори костюмів. Блузони можуть бути хірургічними або медичними – одягатися через голову або мати застібку, брюки – на резинці чи на застібці.
 
Обираючи халати або костюми, краще звертати увагу на сумішеві тканини до складу яких входить і бавовна і поліестер – чим більше поліестеру в тканині, тим менше буде зминатися одяг у студентській сумці чи пакеті і тим охайнішим буде зовнішній вигляд.
 
Фасони – найрізноманітніші: є приталені, напівприталені, на кнопках, на ґудзиках, з комірцем стійкою, відкладним, сорочковим комірцем, з поясом, з декоративними деталями, хлястиками і функціональними кишенями тощо.
 

Шапочка для студентів

Багатьох молодих людей, які вперше надягають шапочку, охоплює почуття жаху і переслідує думка про те, що доведеться носити її кожного дня. І даремно, шапочка личить майже всім, просто вперше бачити себе у дзеркалі у медичній шапочці незвично.
 
Бажано зупинитись на виборі шапочки білого кольору. Можливо, на старших курсах, особливо в педіатрії, дозволятимуть надягати шапочки кольорові з прикольними принтами та малюнками.
 
Порада представницям прекрасної статі: обов’язково приміряйте шапочку перед покупкою, попередньо зібравши волосся. На деяких кафедрах заняття дозволяють відвідувати тільки із зібраним волоссям і в шапочці.
 

Взуття

 
Взуття студент може обирати різне: медичне (сабо, крокси, клоги, закрите) або звичайне чисте взуття, яке зможете надягати на заняття. Без змінного взуття, навіть в бахілах, на пари можуть не допустити.
 
 
Успіхів вам у цікавій, непростій і життєво необхідній професії!
 
Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*