Як правильно прасувати медичний халат?

Повсякденний одяг вже практично ніхто не прасує – за рахунок поліестеру та еластану у його складі, він практично не зминається. Дещо складніша ситуація з медичним одягом – більшість виробів у складі містить бавовну, за рахунок чого тканина швидко зминається і важко прасується.
Медикам дуже важливо підтримувати охайний зовнішній вигляд, і багато хто вже має свої секрети – як правильно прасувати медичний халат. За весь час роботи ми випрасували тисячі халатів і з радістю поділимось з вами досвідом.


Підготовка


Випрасуваний одяг дарує відчуття комфорту, додає впевненості у собі. Спеціаліст у випрасуваному халаті викликає у пацієнтів більше довіри та поваги.
 

Для прасування знадобиться:
-    Прасувальна дошка. Вона дозволить розкласти халат так, щоб під час прасування не зминались вже випрасувані ділянки.
-    Праска з відпарювачем. Зволожену бавовняну тканину значно простіше прасувати, ніж суху.
-    Пульверизатор. Він стане в нагоді у тому випадку, якщо праска без функції відпарювання. Краще до пульверизатора залити кип’ячену або дистильовану воду, щоб на одязі не з’явились плями.


Температурний режим


Температурний режим, при якому можна прасувати медичний халат, звичайно вказано на етикетці. Зазвичай медичні тканини гарно прасуються за температури до 150°С. Більш висока температура може призвести до деформації волокон поліестеру, що міститься в тканині.


Якщо халат з чистої бавовни, без синтетичних домішок, температурний режим можна збільшити до 200°С


Порядок дій


Спочатку виріб необхідно ретельно випрасувати зі звороту.


Наступний етап – прасування дрібних деталей. Це комірець, манжети, кишені, шви, окантовка. Якщо пасок не пришитий до одягу – його також можна зараз випрасувати. Наступними прасують рукава. Якщо немає спеціальної підставки для дрібних деталей, рукав необхідно розкласти на дошці швом до низу. Потроху переміщуючи шов, необхідно випрасувати середину рукава. Важливо не торкатись праскою країв, щоб не утворились стрілки.


Якщо виріб з виточками, необхідно в першу чергу пропрасувати шов, після чого загорнути виріб так, як він має бути і пропрасувати ще раз. Це нескладно зробити, якщо зафіксувати шов з одного боку і потягнути з іншого. Якщо при першому прасуванні правильно обробити витачку, навіть після кількох циклів прання виріб збереже свій охайний вигляд.


Під час прасування бічних швів, праску необхідно спрямовувати назад, прасуючи грудні шви – у напрямку від шва до шва, спинні – навпаки. При прасуванні плечових швів праску рухають у напрямку горловини.


Щоб не утворились заломи, перед халата в області ґудзиків та кишень краще прасувати носиком праски.


Як прасувати медичну шапочку


Зручніше за все прасувати шапочку на краю прасувальної дошки або на спеціальній підставці для рукавів. Спочатку прасується верхня частина, після цього – бокові.
Якщо прасувати шапочку з внутрішньої сторони, це надасть їй округлої форми. Якщо ззовні – можна зробити стрілки позаду і з переду, як на пілотках.


Як правильно прасувати халат медичний кольоровий


Щоб на тканині не залишись блискучі смуги, між праскою та одягом необхідно покласти вологу марлю.


Особливо обережно слід прасувати халати з вишивкою та аплікаціями. Декоративні елементи можна прасувати лише з вивороту. Такі ділянки одягу краще не оброблювати парою – від впливу гарячої води нитки можуть зафарбувати основну тканину.


Секрети прасування


Простіше за все прасувати вологу форму. Після того, як одяг висохне, позбавитись складок буде значно складніше.


Халат бажано прасувати кожного дня, а не лише після прання. Обробка високими температурами допоможе позбавитись від мікробів.


Після прасування халат необхідно залишити на деякий час на плечиках, щоб дати йому охолонути. Якщо надягти свіжовипрасуваний халат, він швидко зімнеться.


Якщо вже взагалі немає бажання часто прасувати одяг, можна придбати медичний халат із 100% поліестеру. Такі вироби практично не потребують прасування. Навіть якщо зім’яти халат і кілька днів носити у кишені рюкзака, він все одно збереже охайний вигляд.